پرش به محتوا

پیدایش ساک دستی

چه چیزی در کیسه است ؟
کیسه خرید نه تنها سودآور است بلکه نمادی از ترجیحات و تعقیبات و نمایش قدرتمندی از قدرت خرید مشتری می باشد . کیسه خرید یک سوغاتی از فروشگاهی که رفته اید و یک تبلیغ براق در خیابان است . با توجه به رشد خرید آنلاین به نظر شما تولید کیسه خرید رو به کاهش است ؟به عقب نگاه می کنیم و از تاریخ آن قدردانی می کنیم .

سالهای اولیه
در عصر فروشندگان خیابانی و بازار شهرهای پرجمعیت، خریداران در سبد و کاسه ، خرید های خود را می گذاشتند.
در اوایل دهه 1800 میلادی فروشگاه شروع به ارائه بسته بندی کردند . تولید انبوه کاغذ هزینه های بسته بندی را ارزان تر کرده است و فروشگاه ها از رشته برای ایجاد دستگیره های موقت استفاده می کنند.
در سال 1852، یک معلم مدرسه به نام فرانسیس وول، کیسه کاغذی(ساک دستی) را اختراع کرد، که در ابتدا پاکت شکل و مضحک نازک بود؛ نه سال بعد، یک کارگر پنبه ای به نام مارگارت نایت، یک ماشین را کشف کرد که بتواند این کیسه ها را به طور موثر تولید کند.
بعد از آن شرکت کیسه کاغذ شرقی را تاسیس کرد و برای سال ها حق امتیاز را به دست آورد. حدود ده سال بعد، چارلز استیلول دستگاهی را به وجود آورد که به کیسه های پلاستیکی متصل بود – او آن را SOS برای “کیسه باز خودنمایی” نامید
کیسه خرید مناسب با دسته در قرن بعدی ظاهر شد. در سال 1912، والتر دابنر، کارگزار سنت پل، متوجه شد که مشتریانش محدود و رو به ریزش هستند ، برای تشویق آنها به خرید بیشتر، او بسته بندی پیش ساخته و ارزان قیمت را توسعه داد که می توانست تا 75 پوند مواد غذایی را پوشش بدهد. یک کیسه کاغذی با یک طناب به عنوان دسته . او آن را ” Deubner”کیسه خرید نامیده است. او آن را پنج سنت فروخت. (برای تورم این قیمت را تنظیم کرده اند که هر کیسه در حال حاضر حدود 1.12 دلار هزینه خواهد داشت.)
در سال 1915، اختراعش را ثبت کرد و بیش از یک میلیون کیسه خرید سالانه فروخت. تا سال 1949، زمانی که شرکت کیسه ای بین ایالتی یک دستگاه را ساخت که به طور انبوه کیسه تولید می کرد.

کیسه مدرن
در آن زمان، تیم های مدیریت فروشگاه شروع به ایده پردازی کردند که می توانند از کیسه های خرید خود برای تبلیغ فروشگاه های خود استفاده کنند. در اواخر دهه 50، فروشگاههای بزرگ شروع به چاپ آرم و امضای فروشگاه خود روی کیسه های خرید کردند . امروزه آن کیسه ها ساک دستی یا شاپینگ بگ  نامیده می شوند که با متریال مختلف چاپ و تولید می شوند.

 

منبع : www.thecut.com

#ساک_دستی#شاپینگ_بگ#کیسه_خرید#کیسه_کاغذی#اختراع_ساک_دستی